ביקור אובמה לא יקרב את השלום

ביקור אובמה לא יקרב את השלום

גילוי דעת

עם ביקורו המתוכנן של נשיא ארצות הברית, אין אנו פונים לאובמה – איננו מצפים ממנו לשנות את מדיניותו. אנו פונים אליכם, אחיותנו ואחינו תושבי הארץ ופליטיה, הסובלים מהכיבוש, הגרוש והמלחמות, מהגזענות ומהניצול: אל תתנו אמון ואל תקוו לכלום מסוחרי הכיבוש והמלחמה. את השלום נביא אנחנו, קורבנות המשטר ומתנגדיו, במאבקנו למען הצדק והחרות, למרות רצונם הרע.

במשך עשרות שנים משלים אותנו בדיבורים על “תהליך השלום” – תהליך של הידברות בין שליטי האזור בחסות אמריקאית – שעניינו היחיד “ניהול המשבר” על ידי אלו שמרוויחים מהמשך הכיבוש והמלחמות. תהליך זה מאפשר לעולם לעצום עין לקיומו של משטר אפרטהייד המונע מהפליטים הפלסטינים לחזור למולדתם, שולל את זכויותיהם של התושבים הערבים הפלסטינים ומקיים הפרדה אתנית ופוליטית ואפלייה גזענית.

בעוד נתניהו ואובמה מדברים על חידוש “תהליך השלום” תעשיית הנשק האמריקאית ממשיכה לחמש במלוא הקצב את המשטרים השונים באזור ונתניהו מכין את המלחמה הבאה. התקפה על אירן? התערבות ישראלית בסוריה? מסע הרג מחודש בעזה? בכל מקרה תושבי הארץ ופליטיה ועמי האזור ישלמו את מחיר הדמים.

את מחיר הכיבוש והנישול, המלחמות והמיליטריזציה, משלמים תושבי הארץ כולם, במישרין ובעקיפין. המאבק לפיתרון צודק ובר קיימא מתחיל במאבק למען זכויות שוות לכול: למען חזרת הפליטים הפלסטינים, למען סילוק הכיבוש, למען חיסול האפלייה על כל סוגיה, למען זכויות חברתיות ודאגה לכל אדם.

אנו תושבות ותושבי הארץ הרוצים לחיות בה בחופש ובדמוקרטיה ומתוך מתן זכויות שוות לכל – באחדותנו ובמאבקנו ניפטר ממשטר האפרטהייד, נרסק את חומות ההפרדה, נשכין שלום, נחזיר את הפליטים הפלסטינים למולדתם ונכונן חברה החדשה.

זכויות מלאות ושוות לכול הן הבסיס לחיים ביחד בארץ אחת

השלום יושג במאבק עממי נגד הכיבוש ושלטון הגזענות והניצול

קבוצת יפו למען מדינה דמוקרטית אחת

יפו, 17 במרץ 2013

Advertisements

اترك رد

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار وردبرس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

Google+ photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Google+. تسجيل خروج   /  تغيير )

صورة تويتر

أنت تعلق بإستخدام حساب Twitter. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s