הצהרת מינכן למען הקמת המדינה הדמוקרטית האחת בפלסטין ההיסטורית

הצהרת מינכן למען הקמת המדינה הדמוקרטית האחת בפלסטין ההיסטורית

מינכן, גרמניה, 29 ביוני – 1 ביולי, 2012

מדינה דמוקרטית אחת תוקם בכל אדמת פלסטין ההיסטורית בין הים התיכון ונהר הירדן. המדינה האחת תהיה מדינת כל אזרחיה, כולל אלו החיים היום בשיטחה וכל אלו שגורשו ממנה במשך מאה השנים האחרונות וצאצאיהם. הארץ תהיה מדינה עצמאית בעלת ריבונות, כל האזרחים יהנו בה מזכויות שוות ולכולם יתאפשר לחיות בחרות ובבטחון.

המדינה הדמוקרטית האחת בפלסטין תשים קץ לטיהור האתני, לכיבוש ולכל צורות האפליה הגזענית מהן סבל העם הפלסטיני תחת שלטון הציונות \ ישראל.

פלסטין המאוחדת צריכה להיות מדינה דמוקרטית אזרחית שבה יהנו כל אזרחיה מזכויות שוות להצביע בבחירות, להציג את מועמדותם לתפקידים השונים ולהשתתף בניהול השלטון בארץ. לא יתאפשר שום חוק, מוסד או נוהג אשר יפלה בין אזרחי המדינה על רקע גזע, מין, צבע, שפה, דת, דעה פוליטית או לא פוליטית, מוצא לאומי או חברתי, רכוש, מקום לידה או כל מצב אחר.

המדינה תתבסס על עיקרון הפרדת הדת מהמדינה. המדינה לא תייסד או תאפשר מעמד מיוחד לדת כלשהי אבל תבטיח את חופש הפעולה לכל הדתות.

אחת המטרות הראשיות של המדינה החדשה יהיה לאפשר לפליטים הפלסטינים ולכל צאצאיהם להגשים את זכותם לשיבה אל כל המקומות מהם גורשו, לבנות מחדש את חייהם האישיים והחברתיים ולהשתתף בבניין המדינה החדשה. הרכוש הפרטי יוחזר לפליטים הפלסטינים. המדינה תדאג להסדיר את השיבה והפיצויים והשבת זכויות העם הפלסטיני תוך כיבוד השיוויון בזכויות וההגנה על כל האזרחים בהתאם לחוק.

אדמות הציבור יהיו רכוש המדינה ולכל אזרחיה יהיו זכויות שוות לשימוש בה. האדמות, משאבי הטבע והתשתיות הציבוריות ינוהלו לטובת כל האזרחים בצורה שיוויונית וללא אפליה.

המדינה תדאג לאקלים מתאים להבטחת חופש הדיבור לכל אזרחיה. המדינה תבטיח חופש ושגשוג לכל השפות, האמנויות והתרבויות. לכל האזרחים יהיה חופש מלא לבחור את לבושם, להשתמש בשפתם ולבטא את מורשתם התרבותית ללא אפליה.

לתושבים תהיינה הזדמנויות שוות לעבודה בכל הרמות ובכל מגזרי החברה. המשרות לא יוגדרו או יוגבלו על בסיס מין, גזע, דת או רקע חברתי. יש למנוע הפרדה בין האזרחים בחינוך ובהכשרה המקצועית בכל צורה שתפריע לשיוויון ההזדמנויות לכל האזרחים להגיע למשרות או ההזדמנויות להגשמת שאיפותיהם וחלומותיהם.

על המדינה לכבד את החוק הבינלאומי ולשאוף לפיתרון סכסוכים בדרכי שלום  באמצעות משא ומתן והבטחת הביטחון הקולקטיבי על פי אמנות ארגון האומות המאוחדות. המדינה האחת תחתום ותאשרר את כל ההסכמים הבינלאומיים הקשורים בזכויות האדם והזכויות הכלכליות, החברתיות, התרבותיות והפוליטיות, כפי שהן מופיעות באמנות הרלוונטיות באו”ם, תוך דגש על המאבק בגזענות. על המדינה לשאוף ולהשתתף בהקמת אזור מפורז מנשק השמדה המונית במזרח התיכון.

וועידת מינכן קוראת לפעילים להתאחד להקמת תנועה בינלאומית פעילה שתיבנה סביב חזון משותף שיבטא את המכנה המשותף בין כל ההצהרות והיזמות השונות למען המדינה הדמוקרטית האחת בפלסטין ההיסטורית.

Advertisements

اترك رد

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار وردبرس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

Google+ photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Google+. تسجيل خروج   /  تغيير )

صورة تويتر

أنت تعلق بإستخدام حساب Twitter. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s