מדוע תומכת הליגה הסוציאליסטית האינטרנציונליסטית בפתרון “מדינה אחת דמוקרטית”?

הליגה הסוציאליסטית האינטרנציונליסטית היא ארגון קומוניסטי של פלסטינים ויהודים המחזיק במסורת המהפכנית של מרקס, אנגלס לנין וטרוצקי. אנו פועלים בפלסטין הכבושה (מדינת ישראל) במטרה להקים מפלגת פועלים מהפכנית שתשמש הנהגה אלטרנטיבית לכל המאבקים הדמוקרטיים והסוציאליסטיים בארץ.

המאבק למען זכות השיבה הוא המאבק הדמוקרטי מרכזי באזורנו, אליו הצטרף לאחרונה, פעם נוספת, מאבק המוני למען שחרור כל האסירים הפוליטיים הפלסטינים. תמיכה או התנגדות לזכות השיבה היא מבחן לנאמנותו של אדם לעקרונות הדמוקרטיים הבסיסיים ביותר. זכות השיבה היא גם הדרישה הדמוקרטית שמימושה לא יאפשר בשום אופן את קיומן של שתי מדינות לאום – אחת ערבית-פלסטינית ואחת יהודית זו לצד זו.

לצערנו, בימינו, אין רבים מקרב היהודים, גם הדמוקרטיים ביותר מביניהם שמוכנים להסכים לשיבת פליטים מלאה. עוד יותר מצערת היא המציאות בה אותם הפלסטינים שמוכנים למאבק ממשי ולא רק סמלי למען זכות השיבה, אינם נמצאים בעמדה שהם יכולים לסמוך על ההנהגה שלהם שתוליך את המאבק לניצחון.

אין זה מפליא כלל! אחרי 65 שנות מאבק – הפליטים טרם שבו, אחרי אלפי ימי שביתת רעב מצטברים – האסירים טרם שוחררו ופלסטין עדיין שטח ישראלי כבוש מן הים עד הנהר. אנו סבורים כי מה שעומד מאחורי מציאות זו הוא האינטרסים המעמדיים של ההנהגה הפרו-קפיטליסטית של הפלסטינים, ערביי האזור ושאר עמי המזרח התיכון. פעם אחר פעם, ניצחון אחר ניצחון של מאבק הגבורה הפלסטיני, מתמוסס ונעלם. במקום שחרור לאומי ודמוקרטיה, ההמונים הפלסטינים סובלים רק עוד ייהוד, עוד הריסות בתים, עוד מאסרים פוליטיים, עוד רצח ועוד טבח, ועוד ועוד…

ההמונים הפלסטינים אינם אשמים בכך! הם הוכיחו לכל אורך התקופה את נכונותם להילחם, להקריב, לדמם, לרעוב. מי שלא הוכיח את עצמו הוא מי שישב פעם אחר פעם לשולחן המשא ומתן, מכר זכות אחר זכות וקנה תרמית אחר תרמית של הציונים והאימפריאליסטים.

לפיכך, הדרך החוצה ממעגל הדיכוי וההרג מתמקדת ביציאה ממשבר של הנהגה. אנו סוברים כי רק תחת הנהגת מעמד הפועלים המהפכני, המאורגן במפלגה מהפכנית, ובתמיכת הפלאחים, בעלי העסקים הקטנים, מובטלים, נשים, סטודנטים וצעירים, ניתן לנצח במאבק למען מדינה דמוקרטית מן הים עד הנהר. אולם משיושג ניצחון זה, אין שום סיבה שמעמד הפועלים יסתפק בהקמת מדינה דמוקרטית קפיטליסטית, בה אותם בעלי הון שהביאו לכשלון המאבק ישלטו, וימררו גם את חיי היומיום ברודנותם הכלכלית. לא ולא, מעמד הפועלים יקים אז מדינת פועלים רב לאומית בתמיכת הפלאחים מהים ועד הנהר. מדינה זו תהווה חברת מעבר מן השיטה הקפיטליסטית לאופן יצור סוציאליסטי, דמוקרטי, המותאם לצורכי כל תושבי הארץ ולא לרווחיהם של העשירים.

כיצד, אם כן, יכול מעמד הפועלים לפרוץ את הדרך להנהגה? אנו מציעים, למשל, הקמה של רשת ועדי פעולה דמוקרטיים להגנה על פלסטינים ועובדים זרים מפני התקפות ציוניות גזעניות ולהכין באמצעותם את התשתית למאבק המוני כנגד הדיכוי הלאומי והגזעני בכל פלסטין. פעולה נוספת שניתן לנקוט היא לפתוח מיידית בשביתה כללית למען שחרור כל האסירים הפוליטיים הפלסטינים.

info@the-iselague.com

Advertisements

اترك رد

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار وردبرس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

Google+ photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Google+. تسجيل خروج   /  تغيير )

صورة تويتر

أنت تعلق بإستخدام حساب Twitter. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s