מקור הנכבה – ההחלטה על חלוקת פלסטין!

מקור הנכבה - ההחלטה על חלוקת פלסטין!

גילוי דעת של הוועד למען מדינה דמוקרטית חילונית

אפריל 2013

לפני 66 שנה, ב-29 בנובמבר 1947 החליטה העצרת הכללית של אירגון “האומות המאוחדות”, על חלוקת פלסטין לשתי מדינות: מדינה יהודית ומדינה ערבית.

 ההחלטה הבלתי הוגנת שבה תמכו שתי המעצמות הגדולות דאז – רוסיה הסובייטית וארצות הברית – חיסלה את האפשרות של חיים משותפים של יהודים וערבים בפלסטין דמוקרטית, וגרמה לפריצתה של מלחמת אזרחים שהפכה למבצע לטיהור אתני. רוב הפלסטינים הפכו לפליטים ואת אדמתם חילקו ביניהם המדינה הציונית וממלכת עבר הירדן של האמיר עבדאללה.

לפלסטינים לא היתה מעולם שום סיבה לקבל את ההחלטה השרירותית לחלק את מולדתם, ובוודאי שלא על פי דרישת האימפריאליסטים והציונות להקצות למעלה ממחצית הטריטוריה ליהודים שהיוו בקושי שליש מתושבי הארץ.

המעצמות ניצלו באופן ציני את הזעזוע שבא בעקבות רצח יהודי אירופה על ידי המשטר הנאצי בגרמניה. הם ראו הזדמנות להקמתה של מדינה יהודית, מבודדת באזור, שתהיה כל כולה תלויה בהן ותדע לעמוד על משמר האינטרסים שלהן. את מחיר הציניות המרושעת הזאת שילמו הפלסטינים.

האימפריאליזם האמריקני לא היה בודד בתמיכתו במדינה היהודית. המשטר הסטליניסטי במוסקבה  היה התומך הנמרץ ביותר של  התנועה הציונית, סיפק לכוחות הצבא הציוני כמויות אדירות של נשק , ואימן טייסי קרב ב”עיסקת הנשק הצ’כית” (אפריל 1948).

כך נחרץ גורל הפלסטינים לשואה, גלות ואובדן המולדת.  האסון  של 1948,   והפשעים המתלווים לו עד היום מקורם בהחלטת החלוקה הרת האסון על חלוקת  הארץ.

 את הטבח  המתמשך הזה ניתן לעצור דרך ביטול  החלטת החלוקה!

יש להחליף את “המדינה היהודית ” ברפובליקה חילונית דמוקרטית בכל שטח הארץ!

רק זו תוכל להחזיר את הפליטים!  רק זו תוכל לבנות משטר של שוויון מלא  שני מרכיבי האוכלוסייה בפלסטין .

www.onerepublic.org

Advertisements

اترك رد

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار وردبرس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

Google+ photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Google+. تسجيل خروج   /  تغيير )

صورة تويتر

أنت تعلق بإستخدام حساب Twitter. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s