הקמת קבוצה למען “מדינה דמוקרטית אחת” בחיפה

גילוי דעת

בעקבות מספר פגישות ודיונים שנערכו במהלך השנה, התקיים ביום ראשון, 8.9.2013, במועדון “חיפה אלרד”, מפגש פתוח של תומכי תוכנית “המדינה הדמוקרטית האחת” כדי לדון בדרכי פעולה למען מטרה זו. במפגש השתתפו פעילות ופעילים מהגליל, מהמשולש ומחיפה, בנוסף למשלחת ממארגני “קבוצת יפו למדינה דמוקרטית אחת“.

המשתתפים הדגישו את הצורך בהקמתה של מדינה דמוקרטית אחת בכל אדמת פלסטין כדי להיפטר מכל סוגי הכיבוש, הדיכוי, העוול והגזענות. והחשוב ביותר, כדי להבטיח את התנאים לשיבת הפליטים והעקורים הפלסטינים. הם גם הדגישו כי תכנית המדינה הדמוקרטית האחת היא תכנית מאבק המשקפת קודם כל את הצרכים של העם הפלסטיני. תכנית זו מאחדת את כל המגזרים של עם זה, אשר חולק על ידי העקירה, הנישול הכיבושים והתכניות הפוליטיות שנועדו לחיסול מאבקו וזכויותיו, במסגרת פרספקטיבה כוללת של שיחרור. תוכנית זה גם פותחת לרווחה את הדלת להשתתפות כל אדם, קבוצה או מגזרים מקרב הציבור היהודי בפלסטין שותפות מלאה ושווה במאבק ובהקמת מדינה אזרחית אחת לכל תושביה.

נמסר דיווח על פעילותה של “קבוצת יפו” ועל הקמת “התנועה העממית למען המדינה הדמוקרטית האחת באדמת פלסטין ההסטורית“, שהודיעה על הקמתה ב-15.5.2013 ברמאללה. המשתתפים החליטו להשתתף ביום העיון שיזמו תנועות אלו (בתאריך 2.11.2013 ברמאללה) תחת הכותרת “המדינה הדמוקרטית האחת – מרעיון למאבק“.

בסוף הפגישה הוחלט להתחיל בהתארגנות תומכי הפתרון של “מדינה דמוקרטית אחת” בחיפה. כל המשתתפים במפגש יהוו גרעין ראשוני של ההתארגנות, שתשאף לבנות את התנועה לתמיכה בתוכנית דמוקרטית, כוללת וחיונית זו כתנועת ההמונים פתוחה ופלוראליסטית. בין הפעילויות המתוכננות: השתתפות במאבקים השונים נגד הכיבוש והעקירה בכל תחומי פלסטין, תמיכה ביוזמות שונות למימוש שיבת הפליטים וארגון מפגשים ודיונים על תכנית המדינה הדמוקרטית האחת.

Advertisements

فكرتان اثنتان على ”הקמת קבוצה למען “מדינה דמוקרטית אחת” בחיפה

  1. تعقيب: יום עיון ברמאללה של תומכי תכנית המדינה הדמוקרטית האחת | Yaffa ODS

  2. تعقيب: יום עיון ברמאללה של תומכי תכנית המדינה הדמוקרטית האחת | קבוצת יאפא למדינה דמוקרטית אחת

اترك رد

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار وردبرس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

Google+ photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Google+. تسجيل خروج   /  تغيير )

صورة تويتر

أنت تعلق بإستخدام حساب Twitter. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s